Agenda esportiva juny 2011

Programació d’activitats esportives a SORT

Estades esportives
Dates:
Juliol (de 27 de juny a 22 de juliol) i agost (de 2 d’agost a 26 d’agost)
Horari: de dilluns a divendres de 09,30h a 13,30h; exceptuant les sortides i excursions que duraran tot el dia
Edats: nens/es de 8 a 14 anys
Preu per mes: 170€
Activitats: piscina, bicicleta, excursions, hípica, multiesports i ràfting entre altres.

DISSABTE 4:

12ª Marxa Cicloturista Internacional “La Bonaigua”
Sortida: A les 8’30h
Arribada: Els primers a les 15,30h i els darres a les 20,00h
Recorregut: 200km
Desnivell Acumulat: 2920metres, amb tres ports de muntanya.
Organitza: Club ciclista Sprint Ciclo Club

DIUMENGE 12:

Activitats muntanya
Sortida: Pujada al cim Montsent de Pallars 2.883m
Dificultat: Mitja (desnivell 800m pujada)
Sortida de tot el dia: 3,30h
Organitza: Associació Esportiva Pallars
Inscripcions i Informació: AEPallars; telèfon 973 621 457 (dilluns i dimecres de 09,00h a 11,00h)

Campus futbol
Del 27 de juny al 21 de juliol
Organitza:
HESS
Lloc:
Camp de futbol la Baradella

Altres activitats:

Curs de caiac
Del 6 al 10 de Juny i del 13 al 17 de Juny
Hora: A concretar en funció de l’horari escolar
Lloc: Escola de Piragüisme
Preu: 20€
Objectiu: Formar part del grup de tecnificació anual de l’AEPallars
Organitza: Associació Esportiva Pallars

Dissabte 4

Activitats familiars al voltant del Gall Fer.
Dissabte matí:Passejada per còneixer l’hàbit del gall fer
Diumenge tarda: Activitats infantils al voltant d’aquest ocell.
Lloc: Arcalís

Dissabte 11

Els Mils Colrs de la Vall d’Àssua.
Passejada i descoberta per a que s’utilitzen les flors.
Lloc: Parc Nacional d’Aigüestortes i Estany de Sant Maurici.

Dissabte 18

Trofeu Desmas
Cros per relleus
Lloc: Les Vernedes de Sort

Activitat esportiva dels clubs de Sort fora del municipi

DISSABTE 4

Piragüisme d’aigües braves ( eslàlom, estil lliure,descens)
Copa Catalana de Promoció
Lloc: Ponts
Participa: Associació Esportiva Pallars

DISSABTE 4 I DIUMENGE 5

Caiac Extrem al riu Ara
Lloc: Huesca

DISSABTE 25 I DIUMENGE 26

Piragüisme d’aigües braves (eslàlom)
Campionat d’Espanya d’Eslàlom
Lloc: La Seu d’Urgell

Altres activitats al municipi

DISSABTE 4 I DIUMENGE 5

Teatre
Representació de l’obra ” No em toquis la Flor”, a càrrec del grup de teatre Tarambanes de Sort
Hora: Dissabte a les 22’00h i diumenge a les 19’00h
Lloc: Cinema-teatre Els Til·lers
Organitza: Grups de teatre de Tarambanes de Sort

DISSABTE 19

Teatre
Representació de l’obra “El Retaule del Flautista”, a càrrec de nens de Sort
Hora: A la tarda
Lloc: Cinema-teatre Els Til.lers
Organitza: Caritas Parroquial de Sort

DIMARTS 22

Festival
Festival de fi de curs del CEIP Angel Serafí i Casanovas
Organitza: CEIP Angel Serafí i Casanovas i AMPA CEIPº
Hora: 18,30h
Lloc: Poliesportiu Els Til·lers

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Back to top